Doplňky do programu Legacy Family Tree
Legacy Charting 7.5.125 z 17.01.2011
Popis: Tento nástroj pro pro zobrazení a tisk rodinných stromů je obsažen už v instalaci Legacy Family Tree (LFT) všech verzí. Byl také uvolněn pro použití bez LFT. Ve verzi LFT Standart či při provozu bez LFT je funkčnost omezena na zobrazení pouze 4 generací.
Obsahuje mnoho nových výstupních reportů rozdělených podle stylu do 6 skupin: Ancestor (předek), Descendant (potomek), DNA (mužská Y-DNA, ženská mtDNA), Fan (vějířové), Hour Glass (přesýpací hodiny), Bow Tie (motýlkové). Naprogramováno v .NET studiu.
Umí načíst data těchto formátů: Legacy, GEDCOM, PAF, Family Tree Maker, Roots Magic
Můžete: vytvořit 18 různých jednoduše editovatelných stromů, volit počet zobrazených generací, volit zobrazovaná pole, vybírat různá schémata a pozadí, exportovat do formátů pdf-bmp-jpg-png-tiff-psd, ...
Obrázky: Příklady výstupů
Výrobce: legacyfamilytree.com
Stažení: instalace (exe, 6.5 MB)

Aktualizace: 18.01.2011

TreeDraw Legacy Edition 3.1
Popis: Nová verze z roku 2007. TreeDraw Legacy je silný grafický nástroj pro vytvoření kvalitního rodokmenu přímo z vaší databáze programu Legacy Family Tree. Není však zdarma, letošní verze vylepšila funkčnost i cenu (nyní 39,95 USD).
Obrázky: výstupy
Výrobce: spansoft.org | legacyfamilytree.com/TreeDraw.asp
Stažení: instalace starší verze 3.0.3 (exe, 2.5MB)
Cena: $39.95 - zakoupit možno zde.

Aktualizace: 04.10.2010

Passage Express - Free Legacy Edition 2.3.49
Popis: Je podporovaný LFT od verze 6.0.0.110 Deluxe. Vytváří CD s multimediální prezentací přímo z dat Legacy. Je zdarma, ale neumožňuje editovat základní menu - jeho vzhled a popisky. Na výběr ale máte ze 3 připravených menu, u kterých lze nastavit, která tlačítka se mají zobrazit.
Obrázky: Menu multimediálního CD
Výrobce: legacyfamilytree.com/PassageExpressFreeVersion.asp
Stažení: instalace (exe, 62 MB)
Cena: zdarma pro uživatele Legacy Family Tree verze Deluxe

Aktualizace: 04.10.2010

Legacy Charting Companion 2.0
Popis: S Legacy Chartingem Companionem verze 2.0 mužete prohlížet, tisknout a uveřejňovat vaši Legacy databázi v neuvěřitelnou různorodostí barevných grafů a reportů. Můžete si vybrat z více než 16-milionů barev pro organizování rodinné linie, generace a rodokmenu. Není třeba zapisovat žádné údaje, ani nepotřebujete žádný GEDCOM soubor. Legacy Charting Companion načítá přímo vaši Legacy databázi. Vyberte si ze široké škály grafů a reportů předků i potomků, včetně populárního vějířového grafu. Vše, co musíte udělat, je vybrat osobu ve váši databázi, vybrat si typ grafu a máte hotovo. Proram exportovat do PDF.
Funguje pod Windows 98, ME, 2000, XP, Vista.
Obrázky: výstup 1 | výstup 2 | výstup 3
Výrobce: progenygenealogy.com | legacyfamilytree.com/LCComp.asp
Stažení: instalace v1.1 (exe, 4.1MB)
Cena: při stažení - $19.95, CD-ROM $24.95 + poštovní poplatky - zakoupit možno zde.

Aktualizace: 04.10.2010

Pocket Genealogist 4.02
Popis: Pocket Genealogist je jedním z nejlepších genealogických programů pro zařízení pracující na platformě Windows Mobile. Pocket Genealogist podporuje většinu typů údajů, včetně událostí, poznámek, pramenů, archívů, adres, úkoů, zeměpisných souřadnic a obrázkových souborů.
Čeština: K tomuto produktu můžete stáhnout pro starší verzi 3.32 českou jazykovou mutaci. Připravil ji Michal. Soubor češtiny PocketGenealogistCZ_3_32.rar obsahuje návod k instalaci a příslušné soubory.
Obrázky: obr. 1 | obr. 2 | obr. 3 | obr. 4 | obr. 5
Výrobce: northernhillssoftware.com
Stažení: instalace v3 & v4
Cena: Program je k dispozici je dvou verzích - Basic ($20) a Advanced ($35).

Aktualizace: 04.10.2oo9

GENViewer Lite 1.15 & GENViewer CD-ROM Edition 1.23
Popis: ! ZDARMA ! GenViewer Lite je aplikace, která umí zobrazit a analyzovat soubory GEDCOM a dále data programů PAF 3, 4, 5, Legacy 3, 4, 5, 6, TMG 4.x, 5.x, 6.x, RootsMagic a Family Tree Maker.
Druhou verzí zdarma je GENViewer CD-ROM Edition. Ten může běžet pouze z CD, ale oproti GenViewer Lite umí více věcí (např. tisknout). Bohužel čtená data musí být rovněž na CD a i když srovnávací tabulka uvádí, že umí číst i data z Legacy, na jiném místě se ale píše, že bohužel ne, protože databáze z Legacy si potřebuje založit při otevření další soubor (je to Access) a to na disk CD nejde. Nezkoušel jsem.
Podívejte se na srovnávací tabulku.
Funguje pod Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista.
Obrázky: Obrázek z programu
Výrobce: mudcreeksoftware.com
Stažení: GenViewer Lite: instalace (exe, 870 kB) | manuál (pdf, 1.8 MB)
Stažení: GenViewer CD-ROM Edition: instalace (exe, 1.2 MB) | manual
Cena: zdarma

Aktualizace: 04.10.2010


© 2005 - 2012 :: Radek & Michal :: Legacy.unas.cz