Přeložené příslušenství programu Legacy Family Tree 7.4
České archivy z 11.6.2oo8 (v2.00)
Databáze 111 českých archivů, které si můžete do Legacy jednoduše naimportovat. Jak na to, naleznete popsáno po instalaci balíčku, v souboru archivy_import.pdf (.txt,.doc) v adresáři %Legacy%/Cestina, kde se nachází i samotná databáze s archivy jako soubor archivy_cz.fdb.
Geo databáze sídel ČR a SR z 28.10.2oo8 (v3.50)
Geo databáze sídel pro Českou a Slovenskou republiku s platností k 1.5.2006. Originální soubor pro Evropu vykazuje značné nedostatky. Proto jsem z oficiálních souborů české a slovenské pošty sestavil aktuální vlastní Geo databázi. Soubor rozbalte do složky Geo v instalačním adresáři Legacy. Funguje pouze s plnou verzí Legacy 7 Deluxe (nebo v6). Umožňuje při zadávání např. místa narození po kliknutí na příslušnou ikonu vybírat z tohoto číselníku příslušné sídlo. Spustit ho můžete i z menu Nástroje --> Geo databáze...
Zde uvádím ukázku zpracování pro krátké názvy sídel & dlouhé názvy sídel.
Web s originálními soubory pro celý svět naleznete zde.
Zdroje, ze kterých jsem čerpal já jsou česká a slovenská pošta.
České otázky do rozhovorů z 27.6.2oo8 (v1.00)
Archiv obsahuje soubor Česky.ivw, který patří do adresáře Interview v hlavním adresáři Legacy. Využívá se při generování otázek rozhovorů a obsahuje přes 1.200 otázek.
Český slovník pro kontrolu pravopisu z 10.11.2oo6 (v1.00)
Archiv obsahuje soubor userdic-us.tlx, který patří do adresáře Dictionaries v hlavním adresáři Legacy. Využívá se při kontrole pravopisu a obsahuje 344.061 slov.
Práci s pravopisem ukazuje obrázek.
Český slovník pro automatické opravy pravopisu z 8.12.2oo6 (v1.0)
Archiv obsahuje soubor correct.tlx, který patří do adresáře Dictionaries v hlavním adresáři Legacy. Využívá se při automatickým opravách a obsahuje 436 slov.
Práci s pravopisem ukazuje obrázek.
Časová osa českých dějin z 8.4.2oo8 (v1.20)
Legacy umožňuje doplňovat životní příběh osob o tzv. časové osy, ve kterých jsou zaznamenány důležité okamžiky našich dějin. Stáhněte dějiny a umístěte je do adresáře Timelines v hlavním adresáři Legacy, kde si vytvořte adresář např. 'Cesky' (uvidíte zde adresáře pro jiné jazyky). Poté v programu zvolíte např. na 5-té záložce 'Osobní přehled', můžete si přes Možnosti --> 'Vybrat časovou osu na pozadí' určit, kterou osu chcete použít. Můžete jich mít neomezeně mnoho.
Český slovník pro tiskové sestavy z 12.1.2oo9 (v1.50)
Archiv obsahuje soubor "Czech (Česky).trn", který patří do hlavního adresáře Legacy. Využívá se při tisku výstupních reportů, pokud si toto zvolíte a obsahuje 400 výrazů, které lze přeložit či upravit. S tímto souborem lze používat program v angličtině, ale tiskové sestavy mít česky.
Práci s jazykem tiskových sestav ukazuje obrázek


© 2oo5 - 2o10 :: Radek & Michal :: Legacy.unas.cz